SCHOLASTIC APTITUDE TEST

SAT

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
Nedir?

SAT, Amerika Birleşik Devletleri ve diğer bazı ülkelerde öğrencilerin üniversite kabul süreçlerinde kullanılan bir sınavdır. Geleneksel kâğıt-tabanlı sınavdan dijital platforma geçen SAT, bilgisayarları kullanarak çözülmektedir. Bu sınav, öğrencilerin matematik, okuma ve yazma becerilerini ölçer ve sınav sonuçları üniversite başvurularında değerlendirilir. Dijital SAT sınavı, öğrencilere daha hızlı sonuçlar sunarak başvuru sürecini kolaylaştırır ve teknolojinin eğitimdeki önemini gösterir.

Dijital SAT

Dijital teknolojilerin gelişmesiyle birlikte, SAT sınavı da dijital platforma taşındı. Geleneksel kâğıt-tabanlı sınav yerine, öğrenciler artık bilgisayarları aracılığıyla sınavlarını çözüyorlar. Bu yeni dijital sınav deneyimi, bazı avantajlar sunarken bazı zorlukları da beraberinde getiriyor.

Dijital SAT Hazırlığı

SAT sınavına hazırlıkta deneme sınavları çok önemlidir. SAT’de sorduğu soru tarzlarını yıllarca değiştirmeyen College Board, Digital SAT ile birlikte soru tarzlarında da birtakım değişikliklere gitti. Bu değişikliklerin takip edilmesi ve hazırlık sürecinin yeni sisteme göre yapılması artık çok önemli.

College Board Digital SAT hazırlığı için çevrimiçi bir eğitim platformu olan Khan Academy ile işbirliği yaptı. Studylon Academy olarak öğrencilerimizin Digital SAT hazırlığında yalnızca Khan Academy’nin Resmi Digital SAT kursunu referans alıyoruz. Eğitmenlerimiz ve ödev koçlarımız birebir ve grup derslerinde Khan Academy kaynaklarına bağlı kalarak kendi ders programlarını yürütmektedir.

Dijital SAT sınavı sonuçları hızlı bir şekilde değerlendirilir ve geri bildirimler sunulur. Bu geri bildirimleri kullanarak güçlü ve zayıf yönlerinizi belirleyebilirsiniz. Daha sonra, güçlü yönlerinizi pekiştirmek ve zayıf yönlerinizi geliştirmek için çalışma planı oluşturabilirsiniz. İlerlemeyi izlemek için düzenli olarak deneme sınavları yapmak ve performansınızı takip etmek önemlidir.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

SAT'ye Hazır mısın?

https://studylonacademy.com/wp-content/uploads/2023/08/sat-studylon.jpg

SAT'ye Hazır mısın?

STUDYLON ACADEMYİletişim
Ünalan Mah. Libadiye Cad. Emaar Square E Blok Kat:24 No:2404 Üsküdar
TAKİPTE KALINSosyal Medya
Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
STUDYLON AKADEMİİletişim
Ünalan Mah. Libadiye Cad. Emaar Square E Blok Kat:24 No:2404 Üsküdar
TAKİPTE KALINSosyal Medya
Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Copyright by RD Medya. All rights reserved.

Copyright by RD Medya. All rights reserved.